Czech language  English language

O nás

Vodafone společně s dvěma dalšími společnostmi (Ericsson a České vysoké učení technické v Praze) založil v únoru 2001 Výzkumné a vývojové centrum (Research & Development Center) - RDC. Vodafone vybavil centrum GSM technologií od společnosti Ericsson, ČVUT poskytlo své prostory, a vzniku "4. GSM operátora" tak již nic nebránilo. Vítejte v prostředí, které je vám plně k dispozici pro kvalitní výzkumné, vývojové a vzdělávací činnosti v oblasti bezdrátových služeb.

Co je cílem RDC?

Výzkumné a vývojové centrum nabízí standardizované interní procesy pro tvorbu, vývoj, testování a hodnocení produktů a služeb. Cílem centra je vytvořit, udržovat a rozvíjet komunitu lidí se společným technickým zájmem, která získá možnost dalšího vzdělávání a zapojí se do národních a mezinárodních projektů a aktivit.

Pro realizaci projektů a grantů v rámci Centra je k dispozici plně funkční síť GSM. Díky ní mohou v centru probíhat zajímavé analýzy a testy, v poslední době například unikátní projekt zabývající se signalizací sítě GSM.

Výhody RDC

Centrum nabízí každému možnost uplatnit své zkušenosti, znalosti a schopnosti. Díky stipendijním programům podporuje nejen ambiciózní studenty, ale nabízí prostor i pro odborníky, firmy a širokou veřejnost, která tak může na odborných seminářích diskutovat o nejrůznějších bezdrátových technologiích a podílet se i na vlastním výzkumu a vývoji.

Studenti sbírající první zkušenosti v oboru zde dostanou skvělou příležitost získat nové znalosti pod vedením odborníků ze společností Vodafone a Ericsson. V současné době studuje v centru 30 studentů zčehož je 8 v doktarandském studiu.

Aktuálně

31.12. 2016

!!! RDC projekt pozastaven !!!Projekt byl pozastaven v dusledku zvýšení povinností výzkumných pracovníku v nove zakládaném R&D stredisku Electroluxu v Praze.

25.03. 2013

Clánek o aktivním sledování v mobilní síte prijat do prestižního casopisu Computer Networks!

Clánek Michala Ficka, Tomáše Popa a Lukáše Kencla nazvaný Active tracking in mobile networks: An in-depth view byl prijat k publikaci v prestižním casopise Computer Networks. Computer Networks má Impakt Faktor 1.231, jeden z nejvyšších v oboru komunikacních sítí. Je to první výsledek nekolikaletého výzkumu RDC dotažený do této podoby. Blahoprejeme a dekujeme Vodafone Czech Republic a.s., Nadaci Vodafone Ceská republika, Microsoft Research a Univerzite Karlove za laskavou podporu této práce!

více zpráv

Kontakt
R&D Centre (RDC) for Mobile Applications
Katedra telekomunikacní techniky
Fakulta elektrotechnická
ČVUT v Praze
Technická 2, 166 27 Praha 6
Česká republika

Tel.: (+420) 224 355 991
Fax.: (+420) 233 335 999
E-mail: info@rdc.cz