Czech language  English language

Technologiáda

technologiáda

Po úspěchu soutěže Wap talent v roce 2001, navazuje centrum v roce 2003 uspořádáním Oskarovy Technologiády - souborem soutěží podporující vývoj služeb založených na různých mobilních technologiích. Jak již název napovídá, Oskarova Techologiáda není jedna soutěž, nýbrž program pravidelných soutěží. Tyto soutěže rozložené do celého kalendářního roku by měly zvláště mladým odborníkům pomoci demonstrovat svoje schopnosti a uživatelům mobilních sítí přinést zajímavé nápady a užitečné služby.

Na rozdíl od Wap talentu, jsme se rozhodli Oskarovu Technologiádu otevřít nejenom studentům, ale všem fyzickým osobám v České republice.

V tomto roce plánujeme nezávislé soutěže zaměřené na vývoj aplikací založených na technologiích jako jsou Bezdrátová Java (J2ME), OS Symbian, SMS, MMS a WAP.

R&D Centre (RDC) for Mobile Applications
Katedra telekomunikacní techniky